top of page
özgecanB.jpg

Özge
Can

1983 yılında Adana’da doğdu. 2007 yılında kendi adında açtığı Milliyet Blog sayfasında çeşitli konularda yazılar yayınladı. Orada bulunan bir grup yazar ile çocuklar anılarından oluşan “Acımadı ki” adlı kitapta “Uçuk Mavi” yazısıyla yer aldı. 2018 yılından itibaren SenveBen.biz.tr adlı online dergide “Sentez” adlı köşesinde öykü yazmaktadır. Öykülerinde, insan yaşamının puslar ardında kalan kısımlarına, en çok da kadın yaşamının toplumsal normlarda hırpalanma hallerini sentezleyerek değinmektedir. Kafekültür Yayıncılık’tan çıkan “Yaz Öyküleri” kitabında “Mührü Kırmak” adlı öyküsü ile yer almıştır. Aklında yolları kesişen fikirlerin dökü-münü yapmaya SenveBen.Biz.tr sitesinde devam ediyor yazar.

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
Çember Çekmece.png
YazÖyküleri.png
özgecan.jpg
Evlilik Öyküleri.png

Çember Çekmece

Hayatımı saran çemberden dışarıya başımı hiç çıkartmamalıydım. Başkasına ateş, hapis, duvar gibi görünen bu çemberdi beni koruyan. Başkalarının gözünden kendime bakmaya başladığım an, işte tam o an kırdım o çemberi.
Ne zaman mıydı o an? Anlatayım, anlattıkça kalbimde çöreklenen ateş diner belki. Dinlerken sen de başkasının gözü ol, bak bana!
Kırılacak bir çemberin vardır belki senin de…

bottom of page