top of page
acengizB.jpg
ayşegülcengiz.jpg

Ayşegül Cengiz

1999 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdi, 2004 yılında Aile Hekimi uzmanı oldu. Tıp eğitimini aldığı dönemde İstanbul Tıp Fakültesi Tiyatro Topluluğu’nda tiyatroyla tanıştı. Mezun olduktan sonra oyunculuğa devam etmeye karar verdi. Şahika Tekand’ın kurduğu Studio Oyuncuları’nda oyunculuk ve sanat eğitimi aldı. Studio Oyuncuları’nda pek çok oyunda rol aldı.

Yazmış olduğu “Tekinsiz’’ isimli tek kişilik oyunu 2018 yılında sahneye koydu. "Tekinsiz"in sahnelenmesi sürecinde teatr.ist isimli tiyatroyu kurdu.

Tiyatro, sinema ve televizyon alanında oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir. Yazarlık alanında tiyatro oyunu, öykü, senaryo çalışmaları bulunmaktadır.

kıyıyavuran.png
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
XX KUŞAĞIÖYKÜLERİ.png
YazÖyküleri.png
Evlilik Öyküleri.png

Hanfendi

Kısa bir an tereddüt etti, sonra bir adım attı. Bir adım daha. Kimse kalbinin ne kadar sıkıştığını fark edemezdi o anda. Olsa olsa çekingen biri olarak algılanabilirdi dışarıdan. Sonra bir adım daha. Adım attıkça parçalanıyordu ruhu, yerlere saçılıyordu dağınıkça. Elinden bir şey gelmiyordu, yapabileceği tek şey oradan uzaklaşmaktı. Paramparça etrafa saçılmış ruhunu toparlayamadan ilerlemeye devam ediyordu. Arada duraksıyordu. Duraksadığı anlarda geriye dönme ihtimali korkutsa da bu duyguya kendisini kaptırmadan yürümeye çalışıyordu.

Elindeki çantayı omzuna attı. Uzun süredir yaptığı ilk yeni hareketti bu.

bottom of page