top of page
cropped-quickart_1701076154476.png

Aycan Türk

1981 yılında doğdum. Bütün çocukluğum ve eğitim hayatım Ankara’da geçti, Bahçelievler’de yaşadım. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdikten sonra başkentten ayrıldım. Kısa bir Bodrum macerasından sonra İstanbul’a yerleştim. Bodrum’da başladığım yayıncılık kariyerime İstanbul’da radyo, TV ve gazete yayıncılığı ile devam ettim. 2010 yılında bir kariyer manevrasıyla reklam ajansında çalışmaya başladım. Hazır pazarlama sektörüne girmişken bir de yüksek lisans patlatayım dedim ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi MBA Programı’ndan mezun oldum.

Reklamcılık bana, müşteri tarafının daha konforlu olduğunu öğrettikten sonra çalışma hayatıma global şirketlerde pazarlama uzmanı olarak devam ettim ve en sonunda 2023 biterken, yılın başında çıkan yasa sayesinde emekliliğimi alarak kurumsal hayata veda ettim.

Eski sevgilime yani yayıncılığa döndüm.

İlkokuldan itibaren çeşitli kompozisyon yarışmalarından aldığım ödüller bana yazma cesareti vermişti. 2006 – 2012 yıllarında pek çok makale, deneme, öykü yazdım. Bir tiyatro oyunu ve roman kaleme aldım. Yaklaşık 10 kadar araştırma ve inceleme kitabım yayınlandı. Bu kitaplardan en bilinenleri, Y Kuşağı İçin Sosyoloji Sözlüğü, Suç Ansiklopedisi ve annemle beraber ürettiğimiz Bodrum’da Yemekler Tez Pişer ile İki Kaynar Bir Coşar. Ayrıca yayınevimizin Kadın Öyküleri dizisini tamamına yakınında katılım yazılarım bulunuyor. 

  • LinkedIn
  • Instagram

Kitapları

Y KUŞAĞI.png
Y KUŞAĞI İÇİN SOSYOLOJISOZLUGU.png
SUC ANSIKLOPEDISI.png
BodrumdaYemeklerTezPişer.png
bottom of page