top of page

İşte Karşınızda Bir Deli Kız

Kafekültür'de 4. şiir kitabını yayımlayan ve böylelikle beşinci şiir kitabına imza atmış olan şairimizin kitaplarını değerlendiriyoruz.
2022

Ten Nedir kiBir Deli Kız2023


İşte Karşınızda2022 yılı sonlarında 2 yeni şiir kitabını yayımlayan şair UFUK ACUNER’den şiire yeni bir soluk ve biçim getiren yeni bir şiir kitabı daha: İŞTE KARŞINIZDA.

“Ufuk Acuner 22’li yaşlardan itibaren, bereli kız oldu, öncü kız, kâhin halleri yaşayan kız, simyacı oldu, değişik süreçlerde, belki de içinde gizli saklı kalmış birikimleri, gizli şair, simgeleri, esini çağıran bir yapı sözü oluşturan bir tinsel zenginlik vardı hep, yıllarca gizli saklı bir cennet bahçe köşesi ve düşleri, lila rengi hüzünleri, doğa esinleri, yaşam sevinci, insan sevgisi ve Simru şiiri ve bu yolla yaşamı değiştiren halini sevdi ve şairleri, ustaları, ona fener ışığı olan.”Yakın zamanlarda kendisiyle yapılan söyleşide şair kendisini yukarıdaki cümlelerle tanımlıyordu.


2024


Çiçeklerin HologramıUfuk Acuner 1959 yılında Ankara'da doğdu. 1970-77 yılları arasında Samsun Maarif Koleji'ni bitirdi. İlgi alanları müzik tiyatro ve okumaktı, Karadeniz'in incisi Samsun'da ilk çocukluk ve gençlik yılları geçti, deniz kum ve yürüyüşler... 1977-82 yıllarında İstanbul Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 80'li yıllar ihtilal dönemiydi, sağ-sol çatışmaları, zor günlerdi. T. İş Bankası’nda avukat olarak çalıştı. Üniversite yıllarında günceler, şiirler yazdı.  Varlık Dergisi'ne şiirler gönderirken, dergi içinde usta, değerli şairlerin değerlendirdiği yarışmada dereceye girdi. Bir yandan da bir şiir dosyası hazırladı ve ilk şiir kitabı 2002'de 'Gümüşçün Güherçile' yayınlandı. Ve şimdi de yeni ikili seri kitapları "Ten Nedir ki" ve "Deli Bir Kız” sizlerle buluştu.


19 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page