top of page
döndüB.jpg


ndü Polat
 

1979 yılında Manisa ili Salihli ilçesi Gökçeköy’de doğdu. 2000 yılında Atatürk Üniversitesi Tarih Öğretmenliğinden mezun oldu. 2004 yılından bu yana Balıkesir’de Sosyal Bilgiler öğretmeni olarak çalışmaktadır. Medya Okuryazarlığı Dersi, Yetiştirici Sınıf Öğretim Programı ve Aşamalı Devamsızlık Yönetimi projelerinin il formatörlüğünü yaptı. Bu alanlarda Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Veliler gibi birçok kitleye eğitimler verdi. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 2010-2013 yılları arasında “riskli grupların eğitime kazanımı” ile ilgili çalışmaları yürüttü. İlde yürüttüğü çalışmalardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF’in birlikte yürüttüğü Aşamalı Devamsızlık Yönetimi revizyon çalıştayına davet edildi. 2010 yılından bu yana “Hafıza teknikleri eğitici eğitmenliği” “hızlı okuma eğitmenliği” “Sınav koçluğu” “Yaşam koçluğu” çalışmalarını yürütmektedir. 2018-2021 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı Özel Yetenekli Çocuklar için sosyal bilgiler zenginleştirme faaliyetlerine katılmıştır. Yazarın ilk kitabı Okuyorum Öğreniyorum Öyleyse Varım 2021’de yayımlandı.

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • gazete
ARAYIŞ.png
Okuyorum Öğreniyorum.png
dp.jpg
hayaldefterindekiminikkalemler.png
Vadi.png

Vadi

Kendi hayat yolculuğumuzda defalarca geçtiğimiz bir vadidir Cehalet Vadisi. Ömür dediğimiz şey zaten cehaletimizden kurtulma çabası değil midir? Yoksa anlamsız bir hal almaz mı yaşamımız?

Belki de doğduğumuz hal, en bilge zamanımızdır, konuşmadan anlayabildiğimiz ve anlatabildiğimiz ne çok şey vardır.

Cehalet kavramı bizler büyüdükçe ya da yaş aldıkça ömrümüze giren bir kavramdır. Çocuğun cahili olmaz; bilgelik çocukluktan başlayarak meraktan ve öğrenme isteğinden gelir. Simurg’un vadilerini sırasıyla hatırlayacak olursak istek ve aşk vadisinden sonra geçmemiz gereken yerdir Cehalet Vadisi.

bottom of page