Elbert  Hubbard

Elbert Hubbard

Share on Facebook Share on Twitter

Elbert Hubbard biyografisi

Eşine ender rastlanan bir kişi, felsefesi olan bir işadamıydı. 1895 yılında Roycrofters’ı kurdu. Burası sanatçıların elyapımı eşyalarını, bakır ve deri eşyalarını ve kitaplarını sattıkları bir dernekti. Yaratıcı yazar Hubbard iki dergi yayınladı, The Philistine ve The Fra.  Ve sürekli olarak denemeler, biyografiler ve kısa hikayeler yazdı. 
Basitliği ve doğayı benimseyen Emerson ve Thoreau’dan esinlendiği bir felsefesi olmasına rağmen, Hubbard ayrıca Amerikan girişimciliğiyle de dosttu. Hayranları arasında John D. Rockefeller, Henry Ford, Teddy Roosevelt, Booker T. Washing-ton, Stephen Crane ve Clarence Darrow da vardı. 
Garcia’ya Mektup  Hubbard’ın en uzun soluklu çalışmasıdır. Bu çalışmasında işini yapan, tüm engellere karşı görevini başariyle tamamlayan kişinin en büyük kahraman olduğunu savunur. Hubbard’ın yaşamı boyunca Mektup, İncil ile birlikte diğer kitaplardan çok daha fazla basılmıştır. 
7 Mayıs 1915 günü Elbert Hubbard ve eşi Alice ile birlikte ABD'nin Birinci Dünya Savaşı'na girmesindeki nedenlerden biri olan İngiliz Lusitania yolcu gemisinin bir Alman denizaltısı tarafından batırılması sonucu yaşamını yitirmiştir. 

Mezar taşlarında şu cümle yazar: 
“Korkusuzca yaşadılar ve yine korkusuzca öldüler.”
 
Elbert Hubbard Eserleri: